۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

آیا در مدت کوتاهی دوباره به امیکرون مبتلا می‌شویم؟

  • ۱۴۰۰-۱۱-۱۶

فرورتیش‌آنلاین: ابتلا به بیماری کرونا برای بار دوم و یا بیشتر امکان‌پذیر است، حتی اگر مدت کوتاهی از ابتلای اولیه گذشته باشد.

پروفسور «کاترین بنت»، اپیدمیولوژیست استرالیایی می‌گوید امکان ابتلای مجدد وجود دارد، به خصوص اگر پیش از این به سویه دیگری مبتلا شده باشید.

تجزیه و تحلیل آژانس امنیت سلامت بریتانیا که در ماه دسامبر منتشر شد نشان داد از هر ۱۰ نفر مبتلا به سویه امیکرون در انگلیس یک نفر قبلا به کووید-۱۹ مبتلا شده بود.

بنابراین طبق آخرین اطلاعات ابتلای دوباره به کووید-۱۹ بسیار امکان‌پذیر است و امیکرون این احتمال را بیشتر می‌کند.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چه مدت فاصله می‌تواند بین ابتلای نخست و دوم باشد.

باید توجه داشت، تحقیقاتی که تاکنون درباره کرونا خوانده‌ایم، پیش از ظهور سوریه امیکرون ثبت شده است.

مطالعه روی تمام موارد تایید شده کووید-۱۹ با آزمایش PCR در انگلستان بین ۲۹ نوامبر تا ۱۱ دسامبر نشان داده، بیمارانی که قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده‌ بودند تنها حدود ۱۹ درصد در برابر امیکرون ایمنی داشته‌اند.

در حال حاضر اطلاعات کافی برای تشخیص این که آیا افراد می‌توانند دو یا چند بار به امیکرون مبتلا شوند، وجود ندارد.

دلیل این موضوع روشن است، زیرا نخستین موارد سویه امیکرون در اواخر ماه نوامبر شناسایی شد، بنابراین هنوز زمان کافی برای بررسی دقیق این موضوع فراهم نبوده.

اگر به امیکرون مبتلا شده‌اید، پس از پایان دوره قرنطینه همچنان به ماسک زدن و فاصله‌گذاری فیزیکی ادامه دهید و از قرار گرفتن با افراد در فضای بسته خودداری کنید.

این که فکر کنید اگر به تازگی امیکرون مبتلا شدید حتما تا چند ماه آنتی‌بادی دارید، یک تصور اشتباه و خطرناک است و می‌تواند به قیمت جان شما یا دیگران تمام شود.

خبرها