۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

پایان دوره موقت آرامش مسافران تاکسی

  • ۱۴۰۲-۰۱-۲۸

فرورتیش‌آنلاین: در ادامه حذف شدن محدودیت‌های کرونا، رانندگان تاکسی پایتخت در اقدامی خودسرانه مانند پیش از دوران همه‌گیری دوباره ۴ مسافر سوار می‌کنند.

در حالی که شهروندان به وضعیت موقت نشستن تنها ۲ سرنشین روی صندلی عقب عادت کرده بودند و هنگام استفاده از تاکسی احساس راحت‌تری نسبت به قبل داشتند، اما همزمان رانندگان نسبت به این محدودیت که از سوی سازمان تاکسیرانی ابلاغ شده بود اعتراض داشتند و بسیاری آن را اجحاف در حق خود قلمداد می‌کردند.

اکنون بازگشت به وضعیت قبلی در حالی رخ داده که مسؤولان تاکسیرانی تهران به فرورتیش‌آنلاین گفته‌اند، تا این لحظه هنوز درباره حرکت تاکسی‌ها با ۴ مسافر، تصمیم جدیدی ابلاغ نشده است.

از آنجایی که با تصویب شورای شهر تهران، نرخ کرایه‌ها از ابتدای اردیبهشت‌ماه افزایش خواهد یافت، به نظر می‌رسد رانندگان تاکسی پیش‌بینی می‌کنند پروتکل محدودیت سرنشین همزمان با آن حذف خواهد شد، بنابراین اکنون به استقبال از افزایش درآمد رفته‌اند.

پس از ظهور و گسترش دامنه فعالیت مسافریاب‌های اینترنتی، رانندگان تاکسی با کاهش درآمد مواجه شدند و بسیاری از آنها به جای گردش در شهر به همکاری با همان نرم‌افزارها روی آورده‌اند، اما راننده‌های خطی در تلاشند تا جایگاه خود را حفظ کنند و آن را بهبود بخشند.

معضلات جابه‌جایی مسافران درون‌شهری در تهران موضوع جدیدی نیست به طوری که این شهر در هیچ دوره‌ای از تاریخ، مدیریت و ناوگان حمل‌ونقل عمومی رضایت‌بخشی نداشته و هرگز پاسخ‌گوی نیازها و انتظارات منطقی و به حق شهروندان نبوده است.

خبرها