۱۴۰۳-۰۱-۲۶
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

درگذشت موتورسوار حادثه‌دیده در اتوبان حکیم پس از ۴ روز کما

  • ۱۴۰۲-۰۴-۱۳

فرورتیش‌آنلاین: موتورسوار جوانی که بامداد پنج‌شنبه ۸ تیرماه در غرب تهران دچار سانحه شده بود، در بیمارستان جان باخت.

«علیرضا رفیق» نیمه‌شب هنگام حرکت در اتوبان حکیم پس از آن که ناگهان با حجم زیادی از ماسه مواجه شد، روی آن رفت و تعادلش را از دست داد، سپس به شدت با گاردریل برخورد کرد.

این موتورسوار  ۲۷ ساله که دچار خون‌ریزی شده بود، یک ساعت پس از وقوع حادثه با آمبولانس اورژانس به بیمارستان انتقال یافت، اما به کما رفت و ۴ روز بعد جان باخت.

شدت این برخورد در حدی بود که چرخ جلوی موتورسیکلت از محور جدا شد و صدمات سنگینی به موتورسوار وارد آمد.

بر اساس مشاهدات گروه خبری فرورتیش‌آنلاین، در نزدیکی محل حادثه هیچ عملیات عمرانی از سوی شهرداری در حال اجرا نبوده و به احتمال زیاد حجم ماسه کنار اتوبان در اثر بی‌احتیاطی از پشت کامیون عبوری حامل مصالح ساختمانی روی زمین ریخته است.

از آنجایی که هیچ دوربین مداربسته‌ای اطراف محل حادثه نصب نشده، امکان شناسایی راننده کامیونی که به نظر می‌رسد مقصر اصلی حادثه باشد، ممکن نیست.

بازبینی این رخداد تلخ بار دیگر بر ضرورت استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی تاکید می‌کند.

از سوی دیگر لازم است شهروندان هنگام مشاهده نخاله‌های ساختمانی یا اشیای مزاحم در مسیر اتوبان، بلافاصله مورد را به سامانه ۱۳۷ شهرداری و یا مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

همچنین انتظار می‌رود پلیس راهور نسبت به وسایل‌نقلیه حامل مصالح ساختمانی سخت‌گیری بیشتری کرده و مطابق قوانین با وانت، کامیونت و کامیون‌های متخلفی که از روکش نگاهدارنده استفاده نمی‌کنند و ایمنی معابر و جان شهروندان را به خطر می‌اندازند، برخورد کند.

تحریریه فرورتیش‌آنلاین ضمن اظهار تاسف و ابراز همدردی با خانواده و دوستان مرحوم «علیرضا رفیق»، در تلاش است تا با ارسال گزارش این ضایعه دردناک به دستگاه‌های مسئول، از تکرار حوادث مشابه در آینده پیش‌گیری کند.

خبرها