۱۴۰۳-۰۴-۳۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

نامزدی همزمان افسر مدافع کنگره و مهاجم به آن در انتخابات ایالات‌متحده

  • ۱۴۰۳-۰۲-۱۷

فرورتیش‌آنلاین: یکی از ماموران پیشین پلیس ایالات‌متحده که در جریان یورش هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت این کشور به ساختمان کنگره در سال ۲۰۲۱ از اعضای آن دفاع کرده بود اکنون نامزد انتخابات کنگره شده است.

این در حالی است که یکی از مهاجمانی که به دلیل یورش به ساختمان کنگره مدتی زندانی شده بود نیز اکنون به دنبال راهیابی به نهاد قانونگذاری فدرال در واشنگتن است. هری دان، مامور پیشین پلیس آمریکا نامزد انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها برای راهیابی به کنگره از ایالت مریلند شده است. او در روز شش ژانویه سال ۲۰۲۱ از اعضای کنگره در برابر مهاجمان دفاع کرده بود.

دریک اوانس، یکی از مهاجمان حمله به ساختمان کنگره در آن روز بود. او اکنون امیدوار است تا بتواند با پیروزی بر رقیبان جمهوری‌خواه خود در رقابت درون‌حزبی در ماه نوامبر از ایالت ویرجینیای غربی به مجلس نمایندگان راه پیدا کند.

هری دان از حوزه انتخابیه‌ای نامزد انتخابات شده است که اغلب به دموکرات‌ها رای می‌دهد. دریک اوانس هم قصد دارد از حوزه انتخابیه‌ای به مجلس نمایندگان راه پیدا کند که اغلب جمهوریخواهان در آن پیروز می‌شوند. به این ترتیب هر دو نفر در صورت پیروزی در انتخابات درون حزبی به احتمال زیاد همکار یکدیگر در کنگره آینده خواهند شد.

نامزدی همزمان هری دان و دریک اوانس برای انتخابات کنگره در ماه نوامبر از نظر تحلیلگران بیش از هر چیز نشان‌دهنده شکاف عمیق در فضای سیاسی ایالات‌متحده و وضعیت دوقطبی کنونی است.

انتخابات برای گزینش کل اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم اعضای مجلس سنای امریکا قرار است ماه نوامبر همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور برگزار شود.

دریک اوانس بابت نقشی که در حمله روز شش ژانویه سال ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره ایفا کرد به مدت سه ماه زندانی بود. هم او و هم هری دان مدعی هستند که به دنبال دفاع و حفاظت از قانون اساسی آمریکا هستند.

یورونیوز

 

خبرها