۱۴۰۳-۰۱-۲۹
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

تصادف موتورسوار به دلیل عبور از چراغ‌قرمز

  • ۱۴۰۰-۱۱-۱۴

فرورتیش‌آنلاین: با وجود تلاش‌های پلیس راهور برای هشدار به شهروندان درباره پیامدهای عبور از چراغ قرمز تقاطع، این تخلف همچنان در میان بسیاری از موتورسوارها رواج دارد.

ویدئویی که دوربین ترافیک یک تقاطع در تهران ثبت کرده، نشان می‌دهد یک موتورسوار که قصد دارد از چراغ قرمز چهارراه عبور کند پس از تصادف شدید با یک وانت پیکان به هوا پرتاب می‌شود.

از سرنوشت این موتورسوار متخلف اطلاعاتی در دست نیست.

با توجه به این که بیشتر موتورسیکلت‌ها در تهران با پلاک مخدوش و غیر قابل شناسایی تردد می‌کنند، این دسته از موتورسوارها آزادانه و بدون نگرانی از بابت دریافت جریمه، تخلفات خطرسازی را تکرار می‌کنند که در بسیاری موارد به قیمت جان‌شان تمام می‌شود.

بخش بزرگی از جامعه ایران به بهانه وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی، از رانندگان قانون‌گریز و خطرساز حمایت می‌کند، به همین دلیل هرگاه پلیس راهور می‌کوشد تا با متخلفان برخورد کند، با واکنش منفی بخشی از افکار عمومی مواجه می‌شود.

مجرمانی چون کیف‌قاپ‌ها، سارقان موتورسیکلت و گوشی‌قاپ‌ها نیز با اتکا به حمایت‌های جامعه از قانون‌گریزی، مشغول آسیب رساندن به اموال و روان شهروندان هستند و شناسایی و بازداشت آنها هر روز بیش از پیش دشوار می‌شود.

در فاصله سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ حدود ۳۰ هزار و ۹۰۱ موتورسوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

خبرها