۱۴۰۳-۰۲-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

تمسخر کم‌شنوایی پدر مسن در یک تیزر تبلیغاتی

  • ۱۴۰۲-۰۲-۰۷

فرورتیش‌آنلاین: در دورانی که بخش بزرگی از تبلیغات تقلید و اقتباس از نمونه‌های خارجی است، گروه دیگری از تیزرسازان که خالی از ایده و خلاقیت هستند به ساخت ویدئوهای بی‌محتوایی روی آورده‌اند که گاهی توهین‌آمیز است.

یک تیزر غیر تلویزیونی که با هدف انتشار در اینترنت و سایت‌هایی چون آپارات ساخته شده، زوجی را نشان می‌دهد که کم‌شنوا بودن پدر دختر را مورد تمسخر قرار می‌دهند.

وقتی پیرمرد درباره وسایل جدید خانه از داماد و دخترش سوال می‌پرسد، آنها با بی‌حوصلگی تمام به او پاسخ می‌دهند.

در این میان، داماد جمله غیرمحترمانه «چی میگه این؟!» را به زبان می‌آورد.

«این»، برای اشاره به اجسام به کار می‌رود و استفاده از آن برای انسان محترمانه نیست. با توجه به آن که فرهنگ ایرانی همواره بر حفظ احترام  بزرگ‌ترها تاکید دارد و بسیار مرسوم است که افراد مسن‌تر به جای «تو»، «شما» خطاب شوند، وقتی شخصیت داماد خانواده در داستان یک تیزر تبلیغاتی پدر همسرش را «این» خطاب می‌کند، تامل‌برانگیز است.

از سوی دیگر دختر مرد مسن نیز با حالت چهره‌اش، کلافگی خود را از داشتن مکالمه با پدرش نشان می‌دهد.

 

 

در سال‌های اخیر حضور کودکان در فضای مجازی بسیار فراگیر شده و خانواده‌ها نیز به سایت‌های ایرانی اعتماد کامل دارند به طوری که به فرزندان‌شان اجازه می‌دهند تا آزادانه به گشت‌زنی در فضای مجازی داخلی بپردازند.

در چنین شرایطی شرکت‌های تبلیغاتی که می‌دانند تیزرشان در سایت‌هایی چون آپارات پیش از آغاز ویدئوها و برای کاربران با هر سنی نمایش داده می‌شود، منطقی است اگر با احساس مسؤولیت و دقت بیشتری موضوع و هدف شوخی‌ها را انتخاب کنند.

خبرها