۱۴۰۳-۰۱-۲۶
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

دست و پا زدن شهرداری تهران برای توجیه چاپ روزنامه همشهری

  • ۱۴۰۲-۰۳-۲۴

فرورتیش‌آنلاین: روزنامه همشهری که سال‌هاست دیگر مخاطب چندانی ندارد و رهگذران در پیاده‌روها به آن بی‌اعتنایی می‌کنند، قصد دارد شانس خود را این‌بار در تونل‌های زیرزمینی نیز امتحان کند.

این روزنامه که پیشتر به دلیل انتشار مطالب متنوع و باکیفیت از روزنامه‌نگاران مطرح و باتجربه مشهور بود، همزمان گران‌ترین آگهی‌ها را نیز چاپ می‌کرد، اما اکنون آن دوران به پایان رسیده و همشهری دیگر حتی یک صدم از جذابیت گذشته را ندارد.

از سوی دیگر ضمیمه نیازمندی‌های همشهری که در گذشته از دلایل اصلی شهروندان برای خریدن آن محسوب می‌شد، در سال‌های اخیر به دلیل سیاست‌گذاری غلط مدیران این مجموعه، خیلی زود مقابل قدرت‌نمایی سایت‌های منتشرکننده آگهی رایگان اینترنتی تسلیم شد و بدون کوچک‌ترین مقاومتی میدان را به رقبایش واگذار کرد.

اکنون مدیرمسئول همشهری در حالی گفته ۱۰۰ هزار نسخه از این روزنامه با قطعی کوچک‌تر در مترو توزیع خواهد شد که مشخص نیست، مسافران با چه انگیزه‌ای باید آن را تحویل بگیرند و قرار است چه چیزی را از روی کاغذ بخوانند.

«محسن مهدیان»، همچنین گفته: «در حال حاضر دکه‌های روزنامه‌فروشی در سطح شهر تهران تبدیل به محل فروش آب‌میوه و سیگار شده، برای همین در نظر دادیم تا پس از کسب اجازه از شورای شهر و با هدف عرضه مجلات، روزنامه و کتاب‌های موسسه همشهری، کیوسک‌های ویژه‌ای را جانمایی کنیم.»

خبرها