۱۴۰۳-۰۳-۲۶
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

کشف یک کپسول زمان زیر مجسمه ۱۳۰ ساله در ویرجینیا

  • ۱۴۰۰-۱۰-۱۳

فرورتیش‌آنلاین: پیمانکارانی که مشغول حفاری در محل بنای یادبود سابق ژنرال «رابرت ای. لی» در ریچموند مرکز ایالت ویرجینیا بودند، یک کپسول زمان را کشف کردند که بیش از ۱۳۰ سال در آنجا پنهان شده بود.

این جعبه مسی که در اثر مرور زمان آب به آن آسیب رسانده حدود ۱۶ کیلوگرم وزن دارد و گمان می‌رود در سال ۱۸۸۷ دفن شده باشد.

کپسول زمان جعبه‌ای است که اشیا را درون آن می‌گذارند و در جایی امن دفن می‌کنند تا در آینده کشف شود. کتابخانه ویرجینیا بر اساس مدارک موجود تایید کرده که ده‌ها شهروند ساکن ریچموند، سازمان‌ها و مشاغل مختلف حدود ۶۰ جسم از جمله یادگاری‌های کنفدراسیون را درون کپسول قرار داده بودند.

دو هفته پیشتر نیز یک کپسول دیگر در این مکان کشف شده بود اما ارزش چندانی نداشت و گمان می‌رود توسط فردی که در احداث بنای وسط میدان نقش داشته مدفون شده باشد.

پس از کشف کپسول زمان اصلی، متخصصان بمب نخستین گروهی بودند که آن را با احتیاط مورد بررسی قرار دادند.

از آنجایی که اشیای درون کپسول زمان به دلیل نفوذ رطوبت به هم چسبیده بودند، کارشناسان مجبور شدند با بریدن یک طرف جعبه آن را قربانی کنند تا اشیا بدون آسیب‌دیدگی خارج شود.

کتابخانه ویرجینیا بر اساس مدارک موجود تایید کرده که ده‌ها شهروند ساکن ریچموند، سازمان‌ها و مشاغل مختلف حدود ۶۰ جسم از جمله یادگاری‌های کنفدراسیون را درون کپسول قرار داده بودند.

کتاب، جزوه، روزنامه، پاکت، عکس، اسکناس، دکمه، سکه، گلوله مورد استفاده در جنگ داخلی و یک پرچم چوبی فدراسیون از جمله اشیایی است که از درون جعبه بیرون آمد. همچنین پس از پایان ثبت اشیای کشف شده، کتاب‌ها به فریزر منتقل شدند تا از کپک زدن آنها پیش‌گیری شود.

مجسمه ژنرال  لی که در سال ۱۸۹۰ ساخته شده، مدت‌ها به عنوان نمادی از بی‌عدالتی نژادی در پایتخت سابق کنفدراسیون شناخته می‌شد و پس از قتل «جورج فلوید» در سال ۲۰۲۰ محل برگزاری تجمعات جنبش عدالت نژادی در ریچموند بود. به دنبال حدود یک سال پیگیری قضایی از سوی فرماندار ویرجینیا این مجسمه در نهایت ماه دسامبر ۲۰۲۱ از وسط میدان حذف شد.

از آنجایی که رسانه‌های خبری به طور معمول تمایل دارند نسخه کوتاه ویدئوها را منتشر کنند، اما فرورتیش‌آنلاین ویدئوی مراحل باز کردن کپسول زمان کشف شده زیر مجسمه ژنرال «رابرت ای. لی» را با این هدف که مورد بهره‌برداری و استناد پژوهشگران و علاقه‌مندان میراث فرهنگی و نگهداری از اشیای تاریخی قرار گیرد، به طور کامل بازنشر می‌کند.

خبرها