۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

ادامه بازاریابی اپلیکیشن‌های چینی در ایالات‌متحده

  • ۱۴۰۲-۰۳-۱۳

فرورتیش‌آنلاین: پلت‌فرم تیک‌تاک، طی سال‌های اخیر مورد توجه قانون‌گذاران و افسران اطلاعاتی ایالات‌متحده قرار گرفته است و آ‌ن‌ها ادعا می‌کنند که نگران بهره‌برداری جاسوسی از اطلاعات شهروندان امریکایی هستند.

مدیر عامل تیک‌تاک، شو زی چو، مدتی قبل برای پاسخ به این نگرانی‌ها در جلسه‌ای ۵ ساعته در کنگره ایالات‌متحده حاضر شد. اما در حالی که تیک‌تاک برجسته شده و توجه دولت‌مردان امریکایی را به خود جلب کرده است، اپلیکیشن‌های چینی دیگری نیز در ایالات‌متحده فعال هستند و با استقبال گرمی از سوی مردم این کشور مواجه شده‌اند.

اپلیکیشن خرید Temu متعلق به شرکت چینی PDD Holdings اخیرا رتبه دوم فروشگاه اپ‌استور را در میان اپلیکیشن‌های رایگان به دست آورده است. برنامه‌های CapCut و تیک‌تاک متعلق به بایت‌دنس نیز جایگاه‌های چهارم و پنجم را در رده‌بندی اپ‌استور از آن خود کرده‌اند.

برنامه Lemon8 دیگر اپلیکیشن چینی نیز تاکنون بیش از یک میلیون مرتبه در ایالات‌متحده نصب شده است. براساس ادعای برخی کارشناسان، اکثر این اپلیکیشن‌ها به شیوه تیک‌تاک عمل می‌کنند و همین امر موجب نگرانی شده است. پلت‌فرم‌های یاد شده می‌توانند پس از کسب داده‌های کاربران، تمایلات و علایق آن‌ها را تجزیه و تحلیل و از الگوریتم‌هایی استفاده کنند که کاربران را مشتاق ماندن در این سرویس‌ها می‌کند.

با این وجود کارشناسان معتقدند، میزان حضور این برنامه‌ها در ایالات‌متحده هنوز به حدی نرسیده که موجب نگرانی و اقدام جدی از سوی دولت‌مردان شود. برخلاف تیک‌تاک با ۱۵۰ میلیون کاربر در ایالات‌متحده، ماهانه ۱,۸ میلیون کاربر فعال امریکایی به اپلیکیشن Lemon8 می‌پیوندند. این شرایط برای دیگر برنامه‌های چینی نیز صادق است.

جاسمین انبرگ، تحلیلگر حوزه رسانه‌های اجتماعی در Insider Intelligence می‌گوید: «برنامه‌های چینی مانند Temu و CapCut در میان برنامه‌هایی قرار دارند که به طور مداوم دانلود می‌شوند و این نشان‌دهنده اشتیاق روزافزون کاربران به برنامه‌های چینی در امریکا است.

انبرگ خاطر نشان کرد: «مردم زمان یکسانی را صرف برنامه‌های یاد شده نمی‌کنند و لزوما در معرض محتوایی با تاثیر منفی بر جوانان قرار نمی‌گیرند. بعید می‌دانم کاربران به منشا برنامه‌هایی که استفاده می‌کنند، فکر کنند.»

منبع: برنا

خبرها