۱۴۰۳-۰۴-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

ترامپ خود ر ا بی‌گناه می‌داند

  • ۱۴۰۲-۰۱-۱۶

فرورتیش‌آنلاین: دونالد ترامپ، در محل اقامتش در فلوریدا کیفرخواست رسمی علیه خود در دادگاه نیویورک را «توهین به ملت» توصیف کرد و گفت: «تنها جرمی که مرتکب شده‌ام، دفاع شجاعانه از ملتم در برابر کسانی است که به دنبال نابودی آن هستند.»

رئیس‌جمهوری پیشین ایالات‌متحده تاکید کرد: «من هرگز تصور نمی‌کردم چنین چیزی در آمریکا امکان‌پذیر باشد.»

کیفرخواست ترامپ شامل ۳۴ فقره اتهام علیه رئیس‌جمهوری سابق ایالات‌متحده است. ترامپ به جعل مکرر سوابق تجاری برای پنهان کردن جرایم متهم شده ولی او خود را مقابل همه اتهامات بی‌گناه می‌داند.

ترامپ بدون بررسی قضایی آزاد مانده و اکنون تمام تلاش خود را می‌کند تا از محاکمه در ژانویه ۲۰۲۴ یعنی تنها چند ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری کند.

دونالد ترامپ شامگاه سه‌شنبه در جمع حامیان خود در فلوریدا با انتقاد شدید از دادستان نیویورک که یک دموکرات است، گفت: «این یک مداخله گسترده در انتخابات محسوب می‌شود.»

این میلیاردر به‌طور مفصل درباره هر یک از تحقیقات سخن گفت و آن‌ها را «تقلبی» توصیف کرد.

او در طول سخنرانی حدود ۲۰ دقیقه‌ای خود بار دیگر اتهامات خود مبنی بر «تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تکرار کرد و همچنین دموکرات‌ها را به «جاسوسی» از کارزار انتخاباتی‌اش متهم و به زمانی که در قدرت بود به استیضاح و تحقیقات از او اشاره کرد.

ترامپ نخستین رئیس‌جمهور در تاریخ ایالات‌متحده بود که دوبار استیضاح و تبرئه شد.

بخشی از پرونده اخیر، برای راستی‌آزمایی ادعاهای استورمی دنلیز (با نام واقعی استفانی کلیفورد) هنرپیشه فیلم‌های غیر اخلاقی تشکیل شده است. او گفته پس از برقراری ارتباط جنسی با دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۶ میلادی مبلغ ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت دریافت کرده تا از افشای آن در آینده خودداری کند. اما ترامپ وقوع این ماجرا را رد کرده و تحقیقات در این خصوص را «پرونده‌سازی سیاسی دموکرات‌ها و سیستم قضایی فاسد آمریکا» می‌خواند.

قاضی پرونده در تلاش است تا دریابد آیا ترامپ در این مورد شهادت دروغ داده است یا نه، همچنین آیا پرداخت پول قوانین مربوط به تامین مالی کارزارهای تبلیغات انتخاباتی را نقض کرده است یا خیر. دادستان‌ نیویورک بیش از ۵ سال است که در خصوص این پرونده تحقیق می‌کند.

خبرها