۱۴۰۳-۰۴-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

خسارت زدن راننده خشمگین تویوتا به شیشه خودرو درگیر تصادف

  • ۱۴۰۲-۱۰-۲۳

فرورتیش‌آنلاین: ویدئویی که یک شهروند ثبت کرده و در حساب اینستاگرام تصادف ناجور منتشر شده، لحظه‌ای را به تصویر می‌کشد که بر ضعف آگاهی رانندگان از قوانین تاکید دارد.

به دنبال رخ دادن یک فقره تصادف خسارتی میان دو خودرو در بلوار فردوس تهران، یکی از راننده‌های درگیر حادثه با هدف بر هم نزدن صحنه، اتومبیل خود را در همان موقعیت رها کرده و به ترافیکی که پشت سرش در مسیر ایجاد شده، اهمیتی نمی‌دهد.

راننده تویوتا یاریس که به دلیل معطل شدن خشمگین است، شیشه عقب خودرو رها شده وسط خیابان را با وارد آوردن یک ضربه محکم قفل فرمان می‌شکند.

دانلود ویدئو

هرچند عملکرد غلط راننده تویوتا در شبکه‌های اجتماعی مورد استقبال گروهی بزرگی از کاربران قرار گرفته، اما در هر حال شکستن شیشه خودرو دیگران، تخریب اموال خصوصی محسوب می‌شود و جرم است.

دلیل حمایت کاربران از راننده تویوتا، خشم عمومی است که نسبت به ناآگاهی گروهی از رانندگان ایجاد شده. برهم نزدن موقعیت خودروها پس از تصادف، عمل اشتباهی است که برخی رانندگان ناآگاه با هدف حفظ حق خود تا رسیدن پلیس در صحنه مرتکب آن می‌شوند و بخشی از ترافیک شهرها به همین دلیل رخ می‌دهد.

این در حالی است که بر اساس قانون، رانندگان پس از وقوع تصادفات خسارتی ملزم به جابه‌جایی خودروها و انتقال آن به حاشیه سمت راست خیابان هستند تا از ایجاد ترافیک جلوگیری شود، اما فقط در تصادفات منجر به جرح یا فوت، لازم است وضع خودروها به همان شکل حفظ شود.

پلیس راهور بارها تاکید داشته، اگر خودروها درگیر تصادف خسارتی می‌شوند که مصدوم یا کشته‌ای ندارد، می‌توانند پس از تصویربرداری ویدئویی یا ثبت عکس از صحنه تصادف، خودروها را به حاشیه مسیر هدایت کنند تا مسیر باز بماند. افسر کارشناس تصادف می‌تواند با توجه به عکس و ویدئوهای ثبت شده، کروکی صحنه تصادف را صادر کند.

از آنجایی که بسیاری از رانندگان با قوانین تصادفات آشنایی کافی ندارند و همچنین با توجه به افزایش روزافزون قیمت قطعات و خدمات خودرو، همچنان بسیاری از رانندگان بر حفظ موقعیت خودروها پس از تصادف تاکید دارند.

استناد به تصاویر ضبط شده توسط دوربین دشبورد، یکی از راهکارهایی است که تاکنون در بسیاری از موارد در صدور کروکی موثر بوده، اما این وسیله مفید هنوز در ایران شناخته نشده و تنها از سوی گروه بسیار کوچکی از مالکان خودرو قرار می‌گیرد.

خبرها