۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

جلوگیری محافظ رئیسی از ضبط مکالمه او با مجری ۶۰ دقیقه

  • ۱۴۰۱-۰۶-۲۹

فرورتیش‌آنلاین: پس از پایان یافتن ضبط گفت‌وگوی «لزلی استال» مجری برنامه ۶۰ دقیقه با رئیس‌جمهوری ایران که در تهران صورت گرفت، هنگامی که حاضران در حال خوش‌وبش و خداحافظی بودند ناگهان یکی از اعضای تیم حفاظت رئیسی دستش را مقابل لنز دوربین تصویربردار پشت‌صحنه گرفته و مانع ادامه کار او شده است.

همچنین محافظان تلفن همراه یکی دیگر از تصویربرداران را نیز توقیف کرده و به مدت دو ساعت و نیم نزد خود نگاه داشته بودند.

 

 

به نظر می‌رسد نگرانی تیم حفاظت از این بابت بوده که صحبت‌های غیررسمی رئیس‌جمهوری و هیات همراه او ضبط و سپس منتشر شود و حاشیه ایجاد کند.

صداوسیما در این زمینه حساسیت بالایی دارد به طوری که اگر در پشت‌صحنه هر اتفاقی رخ دهد و دوربین‌ها تصاویر آن را ضبط کنند، تنها در صورت صلاحدید مدیران این سازمان روی آنتن می‌رود. به همین علت همراهان مسؤولان دولتی که به عنوان میهمان در برنامه‌ها یا بخش‌های خبری حاضر شده‌اند از بابت انتشار صحبت‌های غیر رسمی در استودیو کوچک‌ترین نگرانی ندارند.

سال‌ها قبل زمانی که وسط گفت‌وگوی زنده یک مقام دولتی با «آزاده نامداری» صندلی میهمان شکست و او روی زمین افتاد، این پرسش و ابهام مطرح شد که چرا بینندگان همچنان شاهد اتفاقات صحنه بودند و اتاق فرمان میان‌برنامه پخش نکرد، زیرا حتی زمانی که در جریان پخش زنده هر اتفاقی رخ می‌دهد نیز بلافاصله با تغییر دوربین از موضوع تمرکززدایی می‌شود یا پخش برنامه قطع می‌گردد.

برنامه تلویزیونی «۶۰ دقیقه» از سال ۱۹۶۸ تاکنون از شبکه CBS پخش می‌شود و اتفاقی که در جریان گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری ایران رخ داد باعث حیرت عوامل آن شده است.

خبرها