۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

گریختن سرنشین وانت از مرگ هنگام انجام حرکات نمایشی در ساحل عسلویه

  • ۱۴۰۰-۱۱-۲۳

فرورتیش‌آنلاین: ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، وقوع یک حادثه رانندگی خطرناک در عسلویه را ثبت کرده است.

جمعه ۲۲ بهمن‌ماه هنگامی که گروهی از رانندگان به اجرای حرکات نمایشی در ساحل چریف مشغول بودند، یک پراید وانت واژگون شده است.

هنگام بازبینی ویدئو مشاهده می‌شود که سرنشین دوم خودرو به دلیل نبستن کمربند تا کمر از پنجره بیرون آمده اما در اثر شانس از یک قدمی مرگ نجات می‌یابد.

این در حالی است که اگر او به بیرون پرتاب می‌شد، این احتمال وجود داشت که میان خودرو و ساحل له شود.

با توجه به شدت چرخش و اتفاقی که برای سرنشین دوم رخ داده، مشخص است که کمربند راننده بسته بوده، زیرا در غیر این صورت او بدون تردید نیز به بیرون پرتاب می‌شد.

انجام حرکات نمایشی با خودروهایی که به این منظور ساخته نشده‌اند، تاکنون حوادثی را رقم زده که در این میان قربانیان زیادی بر جای گذاشته است.

تقلید غیرمنطقی و کورکورانه از رویدادهایی که خارج از کشور رخ می‌دهد، ابتلا به توهم مهارت رانندگی، تمایل به خودنمایی و شهرت‌طلبی در شبکه‌های اجتماعی از جمله دلایل وقوع این حوادث محسوب می‌شود.

برخی رانندگان جوان تحت تاثیر ویدئوهای اینترنتی که بیشتر در کشورهای عربی یا ایالات‌متحده رخ می‌دهد، برای پیروی از آن دست به اقدامات جنون‌آمیز و خطرناکی می‌زنند که گاهی به قیمت جان افراد تمام می‌شود.

علاوه بر مسابقات سرعت و حرکات نمایشی در خارج از محیط پیست، در سال‌های اخیر بیابان‌نوردی با خودرو طرفداران زیادی پیدا کرده که آن نیز به دلیل آماتور و بی تجربه بودن گروهی از رانندگان، تاکنون شاهد سوانح متعددی بوده است.

خبرها