۱۴۰۳-۰۲-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

کشف سوزن ۳ سانتی‌متری درون بازمانده قحطی جنگ جهانی دوم

  • ۱۴۰۲-۰۷-۱۹

فرورتیش‌آنلاین: والدین درمانده در زمان قحطی در جنگ جهانی دوم تصمیم داشتند نوزاد خود را بکشند، اما او به طرز شگفت‌انگیزی جان سالم به در برد.

مقامات بهداشتی جزیره ساخالین در روسیه می‌گویند یک سوزن ۳ سانتی‌متری را در مغز یک پیرزن ۸۰ ساله پیدا کرده‌اند.

رادیولوژیست‌های درمانگاه در این جزیره این سوزن را در جریان انجام یک تصویربرداری اشعه ایکس از مغز این زن یافته‌اند. پزشکان معتقدند این سوزن از زمان تولد این زن در مغز او بوده و نشانه‌ای است از این که احتمالا والدینش در دوره نوزادی قصد کشتنش را داشته‌اند.

به گفته مقامات، در زمان‌های قحطی در قرن گذشته به قتل رساندن نوزادان رویه‌ای مرسوم بود که بعضی والدین درمانده با هدف کشتن سوزنی را در نقطه نرمی از سر نوزاد تازه متولد شده، یعنی در ناحیه ملاج یا «فونتانل» او، فرو می‌کردند.

این ناحیه به بخش‌هایی از جمجمه نوزاد گفته می‌شود که پس از تولد هنوز استخوان آن کاملا کلسیفیه نشده و نرم است. سوزن به این ترتیب در کاسه سر نفوذ کرده و منجر به مرگ نوزاد می‌شود.

با این وجود زن سالمند که اکنون ۸۰ سال دارد و در حدود سال ۱۹۴۳ در میانه جنگ جهانی دوم متولد شده است از این سوءقصد نوزاد کشی جان سالم به در برده و به طرز عجیبی نیز هرگز به خاطر وجود سوزن در سرش دچار سردرد یا عارضه دیگری نشده است.

مطابق اعلام پزشکان سوزن در لوب جداری چپ مغز این زن جای گرفته است، با این حال از بیم این که عمل جراحی وضعیت او را بدتر کند، آنها تصمیم گرفته‌اند سوزن را برندارند.

به گفته آنان او توسط یک پزشک تحت نظر است و سلامتی او در خطر نیست.

ساخالین جزیره‌ای با جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفر در سواحل جنوب شرقی روسیه است. این جزیره در دریای اُخُتسک، در شمال هوکایدو ژاپن، قرار دارد.

کنترل ساخالین در اوایل قرن بیستم بین اتحاد جماهیر شوروی و امپراتوری ژاپن تقسیم شده بود، اما در طول جنگ جهانی دوم به تصرف کامل مسکو درآمد.

خبرها