۱۴۰۲-۱۲-۰۷
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

نگرانی صدراعظم آلمان درباره شبکه‌های تاریک نئونازی

  • ۱۴۰۲-۱۱-۰۸

فرورتیش‌آنلاین: اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، از افزایش تمایلات راست افراطی در کشورش آن هم ۷۹ سال پس از آزادسازی اردوگاه کشتار «آشویتس» ابراز نگرانی کرد.

صدراعظم سوسیال دموکرات آلمان در یک سخنرانی ویدئویی ضبط شده به مناسبت آزادسازی آشویتس که توسط ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی در ۲۷ ژانویه ۱۹۴۵ میلادی در پایان جنگ جهانی دوم صورت گرفت، گفت: هر روز در خصوص نئونازی‌ها و شبکه‌های تاریکشان گزارش‌های جدید بیرون می‌آید.

شولتس گفت: همزمان، پوپولیست‌های راست‌گرا در حال افزایش هستند، به ترس دامن می‌زنند و بذر نفرت می‌پاشند. او افزود که چنین پدیده‌ای پذیرفتنی نیست.

اعتراضات سراسری علیه حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» پس از انتشار گزارشی مبنی بر حضور دو عضو ارشد این حزب در جلسه‌ای پیرامون طرح‌هایی برای اخراج دسته جمعی شهروندان خارجی آلمان، وارد سومین هفته خود شده است.

معترضان آلمانی به دنبال محدود کردن کاستن حمایت‌های دیگر شهروندان این کشور از «آلترناتیو برای آلمان» هستند، حزبی که در سراسر کشور در رتبه دوم و در سه ایالت شرقی آلمان که امسال انتخابات برگزار می‌کنند، در رتبه اول قرار دارد.

اولاف شولتس گفت: این انسجام دموکرات‌ها است که دموکراسی ما را قوی می کند و نمایش با اطمینان آن در انظار عمومی، همانطور که هم اکنون اتفاق می افتد، احساس خوبی دارد.

صدراعظم آلمان همزمان از صدور حکمی تاریخی در این کشور برای قطع کمک مالی به حزب راستگرای افراطی استقبال کرد؛ حکمی که بحثی را برانگیخته است که آیا می‌توان در اقدامی مشابه علیه حزب ملی‌گرا و«آلترناتیو برای آلمان» نیز صادر شود یا نه.

یورونیوز

خبرها