۱۴۰۳-۰۳-۲۶
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

اینفلوئنسرهای آلمانی مجسمه ۱۵۰ ساله ایتالیایی را تخریب کردند

  • ۱۴۰۲-۰۵-۱۵

فرورتیش‌آنلاین: گروهی از اینفلوئنسرهای آلمانی یک مجسمه ۱۵۰ ساله را در شمال ایتالیا سرنگون و آسیب‌های جدی به آن وارد کردند.

این مجسمه تاریخی که ارزش آن حدودا ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده می‌شود از سوی یک گروه ۱۷ نفره از اینفلوئنسرهای آلمانی که برای عکاسی به ویلایی در شمال ایتالیا در شهر ویجیو رفته بودند آسیب دیده است.

«دومینا» که اثر هنرمند مشهور ایتالیایی، انریکو بوتی است در ویلا آلسئو در شهر ویجیو قرار دارد.

برونو گلفرینی، مدیر ویلا آلسئو در این رابطه می‌گوید: «دو نفر از این گروه برای در آغوش گرفتن دومینا وارد فواره شدند و از مجسمه بالا رفتند، دو نفر دیگر هم با چوب مجسمه را هل دادند که در نهایت این مجسمه ۱ متر و ۷۰ سانتیمتری به زمین خورد.»

گلفرینی اضافه کرده که از تمام ۱۷ گردشگر آلمانی که در این ویلا، اتاق اجاره کرده بودند، به پلیس شکایت کرده است. این گردشگران آلمانی روز دوشنبه ایتالیا را ترک کردند. تصاویر مربوط به آسیب دیدن این مجسمه و تخریب‌های اینفلوئنسرهای آلمانی در دوربین‌های مدار بسته این مجموعه ضبط شده است.

او گفت به دلیل این که بیشتر آسیب به کاشی‌های فواره وارد شده، تعمیر آن دشوارتر خواهد بود و در ادامه افزود: «دومینا به نوعی یک زن بود که از ویلا محافظت می‌کرد اما این افراد نادان با کارهای احمقانه‌شان به این مجسمه آسیب زدند.»

مردم در ایتالیا نسبت به آثار تاریخی و باستانی خود بسیار حساس هستند و هیچ‌گونه تخریب و یا خرابکاری در قبال این آثار را بر نمی‌تابند. پیش از این در ماه ژوئن پس از آنکه یک گردشگر انگلیسی روی دیوار کلوسئو یادگاری نوشته بود، خشم ایتالیایی‌ها را برانگیخته بود.

در روزهای آتی احتمالا اخبار بیشتری در خصوص این اینفلوئنسرهای آلمانی که این تخریب را به جا گذاشته‌اند منتشر خواهد شد.

یورونیوز

خبرها