۱۴۰۳-۰۱-۲۶
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

حیرت تنیس‌بازان خارجی از رفتار تماشاگران در باشگاه انقلاب تهران

  • ۱۴۰۲-۰۳-۲۷

فرورتیش‌آنلاین: مجموعه ورزشی انقلاب تهران در حالی میزبان دیدار فینال هفته نخست رقابت‌های تنیس فیوچرز بود که حاشیه‌های آن با حیرت تنیس‌بازان خارجی همراه شد.

ایسنا گزارش داده، هنگام رقابت میان «لورنزو بوچی» نفر ۷۰۱ رنکینگ از ایتالیا و «الکساندر استاتر» از ایالات‌متحده، ناگهان یک خانم از میان تماشاگران با فرد دیگری که جنسیت او ذکر نشده دچار درگیری لفظی می‌شود و صدای بلند آنها وسط مسابقه تمرکز بازیکنان را برهم می‌زند.

در همین هنگام پس از آن که بوچی یک امتیاز را به دلیل صدای برخاسته از سکوها از دست می‌دهد، خطاب به تماشاگران فریاد می‌زند: «چه کسی داد می‌زند؟ ساکت شو!»

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تنیس، تماشاگران باید سکوت را کاملا رعایت کنند و تنها پس از به ثمر رسیدن ضربات تنیس‌بازان و ثبت امتیاز، اقدام به تشویق بازیکنان می‌کنند.

همچنین در مسابقات بین‌المللی حتی هنگام انجام بازی و تا قبل از زمان استراحت تنیس‌بازان، هیچ تماشاگری حق بلند شدن از جای خود و راه رفتن روی سکوها را ندارد، اما در مسابقات تهران برخی تماشاگران این قانون را نقض می‌کردند و کسی هم به آنها تذکری نداده است.

از سوی دیگر هنگام ورود پیاپی مسئولان مختلف به جایگاه ویژه، عده‌ای به احترام آنها از روی سکوها بلند می‌شدند و با دست دادن و بیان تعارفات و خوش‌وبش به خوش‌آمدگویی می‌پرداختند و همزمان عکاسان و تصویربرداران نیز برای ثبت این لحظات می‌دویدند.

همچنین برخی از خبرنگاران برای مصاحبه با مسئولان آنها را نزدیک زمین بازی مستقر کردند که سر و صدای آن باعث شد سر داور مسابقه چندین مرتبه تذکر دهد و تنیس‌بازان خارجی نیز با حیرت به این رخدادها می‌نگریستند.

آن‌طور که از گزارش‌ها و اظهارات  شاهدان دریافت می‌شود، گروهی از تماشاگران، فعالان رسانه و مسؤولان ناآشنا که با عرف تماشای بازی تنیس حرفه‌ای ناآشنا بودند، صحنه‌هایی از بی‌نظمی را خلق کرد که در هیچ نقطه دیگری از دنیا رخ نمی‌دهد.

خبرها