۱۴۰۳-۰۱-۲۹
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

رانندگی خطرساز کارشناس خرید خودرو در پیاده‌رو

  • ۱۴۰۲-۰۲-۱۷

فرورتیش‌آنلاین: یک کارشناس خودرو در شهر زاهدان که قصد داشت خودرو سیتروئن زانتیا را به سفارش خریدار آن آزمایش فنی کند، مسیر پیاده‌رو کنار خیابان را برای این کار در نظر گرفت و لحظه خطرناکی را رقم زد.

بر اساس ویدئویی که دوربین مداربسته ثبت کرده، راننده زانتیا چنان با سرعت می‌راند که وقتی ناگهان یک پراید را مقابلش می‌بیند، پایش را روی ترمز می‌گذارد و در فاصله چند سانتی‌متری از خودرو دوم توقف می‌کند.

 

 

کارشناس خودرویی که پشت فرمان زانتیا نشسته بود، این ویدئو را در اینستاگرام منتشر کرده و نوشته: «امروز تست فنی زانتیا مدل ۸۱ رو می‌زدم که این‌جوری روسفیدم کرد. پراید هم تازه درهاش رو تعویض کرده بود.»

در این متن نه تنها اثری از شرم‌ساری و پشیمانی دیده نمی‌شود، بلکه راننده زانتیا حتی اهمیت نداده که جان خودش و دیگران را به خطر انداخته و تنها به درهای تازه تعویض شده پراید اشاره کرده است.

فرهنگ رانندگی در ایران دچار نقص‌های بزرگی است که هر روز یخچال‌های سردخانه‌های پزشکی قانونی را پر می‌کند و علاوه بر آمار مرگ و میر نشانی از تصادفات، بر تعداد معلولان کشور نیز می‌افزاید.

هرچند برخی فرهنگ‌سازی را برای برون‌رفت از وضعیت فعلی کافی می‌دانند، اما تا زمانی که جریمه‌های فعلی حداقل ۱۰ برابر نشود تا قدرت بازدارندگی داشته باشد و همچنین ابزارهای نظارتی و تجهیزات فنی و آماد پلیس راهور ارتقا نیابد، نمی‌توان انتظار داشت که از آمار تصادفات کاسته شود.

خبرها