۱۴۰۳-۰۲-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

خشم کاربران از ویدئوهای توهین رانندگان متخلف به پلیس راهور

  • ۱۴۰۰-۱۲-۰۱

فرورتیش‌آنلاین: انتشار دو ویدئو در شبکه‌های اجتماعی که توهین رانندگان متخلف به ماموران پلیس راهور پایتخت را ثبت کرده، موجب خشم گروهی از کاربران شده است.

از آنجایی که ویدئوهای مورد اشاره در این گزارش حاوی الفاظ رکیک و آزاردهنده هستند و تماشای آن موجب رنجش جامعه پلیس و همچنین کاربران مدافع قانون می‌شود، فرورتیش‌آنلاین آنها را بازنشر نمی‌کند.

در یکی از این ویدئوها که هنگام روز در جنوب تهران ثبت شده، مردی درشت‌اندام با گوش‌های شکسته که برگه کروکی در دست دارد، خطاب به مامور پلیس الفاظ زشتی را به زبان می‌آورد.

ویدئوی دیگری که شب در غرب تهران ضبط شده، نشان می‌دهد دو خودرو پلیس راهور یک ساندرو سفید رنگ را متوقف کرده‌اند.

سرنشین‌های این خودرو یک زن و دو مرد جوان هستند که به احتمال زیاد تحت تاثیر مواد مخدر یا الکل حالت طبیعی ندارند.

در این ویدئو نیز زن علاوه بر فحاشی به ماموران پلیس حمله فیزیکی می‌کند.

همچنین یکی از مردها که به نظر می‌رسد راننده باشد بازداشت شده و مرد دیگر می‌کوشد از ماموران پلیس عذرخواهی کند.

بیشتر کاربرهایی که این دو ویدئو را دیده‌اند، اکنون خواستار برخورد قانون با توهین‌کنندگان هستند.

این یک حقیقت انکارنشدنی است که بخشی از جامعه به سوی قانون‌گریزی و رانندگی خطرناک روی آورده و برخی فعالان اینستاگرام نیز با هدف جذب لایک و کلیک به حمایت از این رفتار می‌پردازند.

با آن که بسیاری از رانندگان همواره تلاش می‌کنند تا قانون را رعایت کنند و به پلیس احترام می‌گذارند، اما رفتار غیرمسؤولانه برخی ادمین‌ها به ترویج خشونت، قانون‌گریزی و توهین به ماموران قانون دامن زده است.

از سوی دیگر انتقاد کاربران قانون‌مدار از ماموران پلیس در فضای مجازی نیز به جنگ لفظی بی‌فایده با کاربران مدافع قانون‌گریز تبدیل شده است.

اکنون علاوه بر آن که ادمین‌ها باید از تبعات ترویج قانون‌ستیزی و حمایت از توهین‌کنندگان به پلیس آگاه شوند، لازم است تدابیری نیز برای برخورد قانونی با متخلفانی اندیشیده شود که بدون هیچ نگرانی ماموران پلیس را مورد اهانت قرار می‌دهند.

با این حال مشخص نیست کدام نهاد مسؤول برخورد با توهین‌کنندگان به ماموران قانون است.

این که فرماندهی کل انتظامی کشور به طور مستقیم می‌تواند اقدام کند یا مدعی‌العموم، در هر حال انتظار می‌رود هنگامی که افراد هتاک تحت تعقیب قانون قرار می‌گیرند، گزارش پرونده نیز منتشر شود تا رسانه‌هایی که مقابله با معضلات اجتماعی را وظیفه خود می‌دانند، به آن عمل کنند.

خبرها