۱۴۰۳-۰۵-۰۳
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

آیا اینترنت ایران روز برگزاری کنکور قطع می‌شود؟

  • ۱۴۰۱-۱۰-۱۵

فرورتیش‌آنلاین: اظهارات ضد و نقیض مسؤولان وزارتخانه‌های علوم و ارتباطات درباره قطع شدن اینترنت کشور در روز برگزاری کنکور، جامعه را سردرگم و کلافه کرده است.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این پرسش که وزارت ارتباطات باید درباره این اتفاق تصمیم‌گیری کند، گفته: «ما قصد داریم در زمان برگزاری کنکور اینترنت کل کشور را قطع کنیم و وزارت ارتباطات تنها مسئولیت فنی آن را بر عهده دارد.»

حسن مروتی، تاکید کرده: «برای چند ساعت می‌ارزد که اینترنت به صورت سراسری قطع شود، چرا که سرنوشت داوطلبان در آن ساعت‌ها رقم می‌خورد.»

از سوی دیگر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفته: «مطمئن هستم که مردم قطع اینترنت را می‌پذیرند، چرا که سرنوشت فرزندان‌مان در گرو کنکور است. با توجه به تعداد زیاد داوطلبان، مردم با سعه صدر در زمان برگزاری آزمون سراسری با ما همکاری لازم را خواهند داشت.»

محمدعلی زلفی‌گل، اظهار داشته: «ما می‌خواهیم با نظارت بیشتر یک محیط امن برای برگزاری کنکور فراهم کنیم تا داوطلبان با نظارت بیشتر در حوزه کنکور، در کمال آرامش و آسایش به رقابت علمی بپردازند.»

این در حالی است که همزمان با اظهارات برگزارکنندگان کنکور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب خبر قطع اینترنت در روز کنکور تاکید کرده که تاکنون در این رابطه مصوبه یا ابلاغیه‌ای صادر نشده است.

با وجود انتشار تکذیبیه وزارت ارتباطات، هنوز مشخص نیست مسؤولان وزارت علوم بر چه اساس از قطع شدن اینترنت صحبت می‌کنند و چقدر احتمال دارد این اتفاق رخ دهد.

براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرحله نخست کنکور ۱۴۰۲ در تاریخ ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه و مرحله دوم ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.

خبرها