۱۴۰۳-۰۴-۳۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

توضیحات وزیر ارشاد درباره کاهش مخاطبان صداوسیما

  • ۱۴۰۲-۰۴-۲۱

فرورتیش‌آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به این که از قول او نقل می‌شود «صداوسیما بیننده کمی دارد و در حال از دست دادن ببیندگانش است»، گفت: «در یک کنفراس و همایش علمی که دفتر تحقیقات رسانه‌ای برگزار کرده بود، من در مورد چالش رسانه‌های سنتی، مرسوم و متداول‌مان با فناوری‌های نوین صحبت می‌کردم. اشاره داشتم درحال حاضر فناوری‌های نو آمده‌اند و یک بخش مهمی از مخاطبان به شبکه‌های  اجتماعی منتقل شدند.»

«محمد مهدی اسماعیلی»، تاکید کرد: «من به روزنامه‌ها که وزارت ارشاد متولی‌اش است، اشاره کردم و گفتم زمانی روزنامه‌ای با ۶۰۰ هزار شمارگان داشتیم که ۲۰۰ تا ۳۰۰ صفحه پیوست آگهی داشت، اما امروز بیشتر روزنامه‌ها شمارگان ۲ تا ۳ هزارتایی دارند، یعنی انتقال و مهاجرت مخاطب صورت گرفته است.»

وزیر ارشاد گفت: «چنین اتفاقی درباره صداوسیما طبیعی است و ربطی به بحث‌های سیاسی امروز و دیروز ندارد، بلکه روند طبیعی در همه جای دنیاست.»

اسماعیلی، تصریح کرد: «امروز هر فردی یک گوشی همراه دارد و ۴ تا ۵ ساعت وقتش را با آن می‌گذراند و اخبار را نیز همان‌جا پیگیری می‌کند. حتی ممکن است فیلم و سریالش را هم در گوشی ببیند. بحث درباره تغییر فناوری‌ها بود. آن چیزی که مطرح شد یک سوءاستفاده سیاسی از این گفته‌ها بود و من آن موضوع را در موضع خودش گفتم.»

خبرها