۱۴۰۳-۰۱-۲۷
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

تجهیز پلیس ایران با خودروهای جدید هیبریدی

  • ۱۴۰۲-۱۰-۰۲

فرورتیش‌آنلاین: سخنگوی فراجا با بیان این که مجوز واردات خودرو در راستای نوسازی ناوگان خودرویی پلیس است، گفت: مغرضان به دنبال زمین‌گیر کردن پلیس در ماموریت‌ها هستند.

سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به برخی حواشی درباره واردات خودرو توسط فراجا گفت: این که برخی در شیپور انتفاع اقتصادی فراجا از محل واردات خودرو می‌دمند یا به واقع ناآگاه و بی‌اطلاعند و یا بی‌شک مغرضند و در زمین دشمن بازی می‌کنند تا بتوانند به اقتدار و توانمندی یک مجموعه‌ خدمات‌رسانِ امنیت‌ساز ضربه وارد کنند.

او ادامه داد: موضوع مجوز واردات خودروهای سواری بخشی از برنامه کلی و کلان نوسازی خودرویی فراجا است که به تناوب در دوره‌های مختلف به منظور پیشبرد بهتر ماموریت‌ها انجام شده و می‌شود.

به گفته سخنگوی فراجا، اکنون بخش قابل توجهی از خودرو مورد استفاده در ماموریت‌ها ساخت داخل بوده و مناسب ماموریت‌های شهری است اما برای پلیس ضروری است تا در مواجهه با ماموریت‌های مرزی و عملیاتی، تعقیب‌وگریز، عبور از مناطق صعب‌العبور و کوهستانی از خودروهای با شتاب و قدرت بالا بهره بگیرد.

او تصریح کرد: با این رویکرد برای تامین این قبیل خودروها نیازمند واردات خودرو توسط دستگاه‌های حاکمیتی با مجوز هیات وزیران هستیم.

سردار منتظرالمهدی گفت: قاچاقچیان، تروریست‌ها و مجرمان از خودروهای پرقدرت و کاملا به روز دنیا استفاده‌ می‌کنند و قطعا پلیس در تعقیب‌وگریز باید خودروی مناسب داشته باشد؛ بی‌شک همگان اذعان دارند که امکانات‌ و تجهیزات پلیس نباید از متخلفان و مجرمان عقب‌تر بماند مگر آن که کسی به دنبال ناکارآمدی و زمین‌گیر شدن پلیس باشد.

معاون اجتماعی فرماندهی کل انتظامی اظهار داشت: در مصوبه دولت برای واردات خودرو توسط پلیس شرط و اجباری بر واردات خودروی هیبریدی نبوده و واضح است که فراجا نیز مجاز به فروش این‌گونه تجهیزات نیست؛ اصولا مجوز واردات توسط دولت برای استفاده سازمانی، اداری و ماموریتی دستگاه‌هاست نه فروش و انتفاع اقتصادی.

او بار دیگر تاکید کرد: در راستای تامین تجهیزات خودرویی پلیس در یگان‌های مختلف، فراجا ناگزیر به واردات خودروهایی با کیفیت، پرقدرت و به روز است، نه آنها را به کارکنان هدیه می‌کند و نه به دنبال فروش در بازار و منفعت اقتصادی است.

هیات وزیران به تازگی مجوز واردات ۲ هزار دستگاه خودرو سواری را به فراجا داده است. این خودروها با اولویت خودروهای برقی و ترکیبی (هیبریدی) و با سود بازرگانی یک درصد و رعایت قوانین مربوطه وارد خواهد شد.

ایرنا

خبرها