۱۴۰۳-۰۳-۲۵
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

جیره‌بندی گلوله در ارتش اوکراین

  • ۱۴۰۳-۰۲-۱۶

فرورتیش‌آنلاین: گزارش‌ها از وضعیت جنگ بین ارتش روسیه و نیروهای اوکراینی از جیره‌بندی مهمات و گلوله از سوی اوکراینی‌ها با وجود تصویب کمک نظامی ۶۱ میلیارد دلاری آمریکا به این کشور حکایت دارد.

تحلیلگران بر این باور هستند که این بسته کمک نظامی آمریکا تنها می‌تواند به اوکراین برای حفظ مواضع فعلی خود در خط مقدم نبرد با ارتش روسیه کمک کند.

اوکراینی‌ها پیش از این در ماه فوریه کنترل آودیئیفکا واقع در منطقه دونتسک در شرق این کشور را از دست داده بودند. نیروهای کی‌یف در پی عدم دریافت تجهیزات و مهمات کافی از سوی متحدان غربی خود طی ماه‌های گذشته کنترل مناطق دیگری را از دست دادند.

ارتش روسیه هم‌اکنون کنترل حدود ۱۸ درصد از خاک اوکراین را در دست دارد. مسکو همچنین نام ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین را به فهرست «جنایتکاران تحت تعقیب» در روسیه اضافه کرده است.

الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش اوکراین درباره وضعیت نبرد در خط مقدم گفت که شرایط برای نیروهای کشورش «بدتر» شده است. وی با این حال افزود که ارتش روسیه هرچند «موفقیت‌های تاکتیکی» به دست آورده اما موفق نشده است «برتری عملیاتی» پیدا کند.

کارشناسان در حالی شرایط کنونی برای نیروهای اوکراینی را «دشوار» توصیف می‌کنند که به گفته آنها معضل اصلی برای این نیروها عدم ایجاد خطوط دفاعی مستحکم است. این در حالی است که ارتش روسیه سال گذشته با ایجاد خطوط دفاعی مستحکم توانست از مناطقی که فتح کرده بود در برابر عملیات ضدتهاجمی اوکراین دفاع کند.

به گفته تحلیلگران نیروهای اوکراینی ممکن است تا سال ۲۰۲۵ و حتی سال ۲۰۲۶ نتوانند از لاک دفاعی خود بیرون بیایند و عملیات تهاجمی انجام دهند.

ارتش روسیه در برخی از نبردهای خود به استفاده از تاکتیک «موج انسانی» روی آورده است. به این معنا که گروهی از سربازان نه چندان آموزش‌دیده روس به صورت گروهی به میدان نبرد می‌روند تا نیروهای اوکراینی مجبور شوند گلوله‌ها و مهمات خود را استفاده کنند.

گروه واگنر در ماه‌های ابتدایی جنگ به طور خاص به استفاده از «موج انسانی» دست می‌زد اما اکنون ارتش روسیه نیز به این رویکرد روی آورده است.

یورونیوز

خبرها