۱۴۰۳-۰۱-۲۷
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

اخراج بازیگر فیلم «جیغ ۷» به دلیل اظهارات یهود ستیزانه

  • ۱۴۰۲-۰۹-۰۲

فرورتیش‌آنلاین: ملیسا باررا، بازیگر سری فیلم‌های ژانر وحشت «جیغ»، به اتهام انتشار پست‌های «یهودستیزانه» در شبکه‌های اجتماعی در جریان جنگ حماس و اسرائیل از بازی در دنباله بعدی این فیلم‌ها کنار گذاشته شد.

این ستاره مکزیکی‌الاصل سینمای هالیوود در روزهای اخیر با انتشار مطالبی در خصوص بحران غزه، اسرائیل به «نسل‌کشی و پاکسازی قومی» متهم کرده بود.

در دیگر پست‌هایی که خانم باررا در هفته‌های اخیر به اشتراک گذاشته است، اسرائیل به تحریف هولوکاست «برای تقویت صنعت تسلیحاتی خود» متهم شده بود و در پستی دیگر نیز آمده بود که «در حال حاضر با غزه مانند یک اردوگاه کار اجباری برخورد می‌شود.»

نشریه سینمایی ورایتی گفته‌اند تصمیم مدیران شرکت فیلمسازی پس از آن گرفته شد که این بازیگر یک عبارت یهودستیزانه را درباره اینکه رسانه‌ها در کنترل یهودیان هستند درباره جنگ اسرائیل و حماس تکرار کرد: «رسانه‌های غربی فقط یک طرف [اسرائیل] را نشان می‌دهند. چرا این کار را می‌کنند؟ من به شما اجازه می‌دهم خودتان استنباط کنید.»

«اسپای‌گلس»، شرکت سازنده فیلم، در بیانیه‌ای گفته است که در برابر یهودستیزی سیاست «تحمل صفر» را دنبال می‌کند.

شرکت سازنده فیلم در بیانیه خود آورده است: «ما یهودستیزی یا تحریک نفرت به هر شکلی، از جمله اشاره‌های نادرست به نسل‌کشی، پاکسازی قومی، تحریف هولوکاست یا هر چیزی که آشکارا مرزهای نفرت را رد کند تحمل نشان نمی‌دهیم.»

کریستوفر لاندون که انتظار می‌رود فیلم «جیغ ۷» را کارگردانی کند در پستی که بعدا از شبکه اجتماعی ایکس حذف شد نوشت: «همه چیز بد است. فریاد نزنید. این تصمیم من نبود.»

در سری فیلم‌های جیغ که تولیدشان از سال ۲۰۲۲ مجددا از سر گرفته شده‌ است، ملیسا باررا نقش نخست زن فیلم به نام «سم کارپنتر» را بازی می‌کرد. انتظار می‌رفت او در فیلم بعدی بار دیگر نقش خود را ایفا کند، اگرچه تاکنون هیچ تصمیمی برای انتخاب بازیگران اعلام نشده بود.

دو فیلم تازه این مجموعه به ترتیب ۱۳۷ و ۱۶۹ میلیون دلار فروش کرده‌اند.

یورونیوز

خبرها