۱۴۰۳-۰۲-۳۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

استعفای همه ماموران پلیس در یک شهر

  • ۱۴۰۲-۰۵-۲۷
goodhue police

فرورتیش‌آنلاین: شهر کوچک «گودهو» در ایالت مینه‌سوتای ایالات‌متحده به زودی بدون پلیس خواهد ماند، زیرا رئیس اداره پلیس شهر و همه افسرانش به دلیل دستمزد کم، دست از کار کشیده‌اند.

در حال حاضر تنها جاش اسمیت، رئیس پلیس شهر به همراه یکی دیگر از افسران در اداره حضور دارد؛ اما آنها نیز پیش از این استعفا کرده‌اند و به این ترتیب در تاریخ ۲۳ اوت استعفای آنها رسمی خواهد شد و دیگر در محل کار حاضر نخواهند شد.

جاش اسمیت استعفای خود را در ۹ اوت تحویل مقامات داد و پس از او نیز دیگر افسران تمام‌وقت و پنج کارمند پاره‌وقت این اداره تا روز جمعه و پس از اطلاع از کناره‌گیری اسمیت، از سمت خود استعفا دادند.

آلن اندرسون، شهردار گودهو روز دوشنبه پس از یک جلسه اضطراری در شورای شهر با تایید این خبر گفت: «این یک اتفاق دلخراش برای ما است.»

مقام‌های شورای شهر گفته‌اند از کلانتر درخواست می‌کنند که به کار خود باز گردد و تلاش خواهند کرد تا رضایت او را جلب کنند.

اسمیت به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است. او پیش‌تر در ماه ژوئیه به شورای شهر گفته بود که پول کافی برای حفظ افسران در اختیار ندارد و در نتیجه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.

او در جلسه در شورای شهر گفته بود: «در حالی که ادارات کوچک‌تر دست‌کم ساعتی ۳۰ دلار حقوق پرداخت می‌کنند شما می‌خواهید با ساعتی ۲۲ دلار افسر داشته باشید؟ مطمئن باشید که با این عددها دیگر کسی را نخواهید دید که در اداره پلیس کار کند.»

شهردار می‌گوید این استعفاهای دسته‌جمعی تعجب آور بوده، زیرا شورا در اوایل سال جاری به افسران ۵ درصد افزایش دستمزد داده و حقوق اسمیت هم به سالانه ۱۳ هزار دلار رسیده است.

گودهو در جنوب شرقی مینه‌سوتا واقع شده و حدود ۱۳۰۰ نفر ساکن آن هستند.

خبرها