۱۴۰۳-۰۲-۳۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

گروگان‌گیری قلابی با تقلید صدای دخترانه

  • ۱۴۰۲-۰۳-۲۰

فرورتیش‌آنلاین: یک متهم سابقه‌دار با تقلید صدای دخترانه، در تماس تلفنی با والدین مدعی می‌شد که دخترشان را به گروگان گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ پایتخت، گفت: «چندی قبل مرد جوانی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد که چند روز قبل فردی از طریق شماره ناشناس به موبایلش زنگ زده و با تقلید صدای دخترش مدعی شده که او به گروگان گرفته شده است. گروگان‌گیر گفته اگر ۵۰۰ میلیون تومان طلا دریافت نکند، دختر را خواهد کشت. پدر که ترسیده بود، طلا را فوری تهیه می‌کند و به کرج می‌فرستد. به دنبال این اقدام، دختر وقتی به خانه برمی‌گردد، می‌گوید تمام روز را در کلاس زبان به سر می‌برده و گروگان نبوده.»

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی، ادامه داد: «وقتی کارآگاهان متوجه شدند که یک مرد جوان سابقه‌دار در زمینه تقلید صدای دخترانه دست به این اقدام مجرمانه زده و از چند خانواده دیگر نیز با همین شگرد کلاهبرداری کرده، هویت اصلی و مخفیگاه او را در کرج شناسایی کردند.»

به دنبال هماهنگی پلیس با مرجع قضایی، متهم پیش از آن که فرصت پیدا کند تا طلا را بفروشد، در مخفیگاهش دستگیر شد.

او هنگام بازجویی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از چند خانواده در شمال تهران، با همین شگرد اعتراف کرد.

این متهم که به تازگی از زندان آزاد شده، بدون گرفتن عبرت از دوره محکومتیش کلاهبرداری کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفته در حال حاضر با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی شاکیان دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار دارد.

 

خبرها