۱۴۰۳-۰۱-۲۹
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

پاپ: داشتن حیوان خانگی به جای فرزند خودخواهی است

  • ۱۴۰۰-۱۰-۱۶

فرورتیش‌آنلاین: رهبر کاتولیک‌های جهان می‌گوید کسانی که به جای فرزندآوری داشتن سگ و گربه را انتخاب می‌کنند «خودخواه» هستند.

پاپ فرانسیس ۵ ژانویه طی یک سخنرانی در واتیکان گفت: «امروز ما با نوعی خودخواهی مواجه هستیم. افرادی را می‌بینیم که نمی‌خواهند بچه‌دار شوند. گاهی اوقات به داشتن یک بچه بسنده می‌کنند و به جای داشتن کودک بیشتر، سگ و گربه می‌آورند. این موضوع ممکن است خنده‌دار باشد، اما یک واقعیت است.»

رهبر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاتولیک در جهان در ادامه سخنرانی خود گفت: «این عمل انکار و نفی پدر و مادری است و انسانیت ما را از بین می‌برد و ما را از آن دور می‌کند.»

بنابر نظر پاپ تصمیم یک زوج برای بی‌فرزند ماندن منجر به «از دست رفتن انسانیت» می‌شود. او در ادامه افزود: «چنین کاری در خدمت تمدن نیست و آن را پیر و به دور از مفهوم انسانیت می‌کند و غنای مفهوم پدر و مادری از بین می‌رود.»

پیشتر بارها از پاپ فرانسیس در حال نوازش سگ ها عکس گرفته شده است. او همچنین اجازه داده که یک بره کوچک در جریان مراسم مذهبی در سال ۲۰۱۴ روی شانه‌هایش قرار گیرد و حتی یک ببر و یک بچه پلنگ را نوازش کرده است. پاپ با این حال بر خلاف سلف خود، بندیکت شانزدهم که عاشق گربه بود، از نگهداری حیوان خانگی در اقامتگاه خود در واتیکان اجتناب کرده است.

او در سال ۲۰۱۴ در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی گفته بود که داشتن روابط عاطفی با حیوانات خانگی آسان‌تر از روابط «پیچیده» بین والدین و فرزندان است اما به عقیده او داشتن حیوانات خانگی به جای فرزندآوری یکی از «پدیده‌های مخرب فرهنگی» است.

پاپ همچنین از زوج‌هایی که به دلایل بایولوژیکی قادر به بچه‌دار شدن نیستند درخواست کرده که به فرزندخواندگی روی بیاورند.

پاپ فرانسیس که در گذشته نیز نسبت به کاهش نرخ زاد و ولد در کشورهای مدرن ابراز نگرانی کرده بود از زوج‌های جوان خواسته که از بچه‌دار شدن نترسند و خطر آن را بپذیرند زیرا به زعم او بچه‌دار نشدن و انکار نقش‌های مهم پدر و مادری به مراتب خطرات بیشتری دارد.

او اخیرا از جامعه مدرنی انتقاد کرد که در آن پول در آوردن و شغل داشتن بر ساختن خانواده ارجحیت پیدا کرده و چنین ذهنیتی را «قانقاریایی برای جامعه» نامید.

خبرها