۱۴۰۳-۰۲-۳۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

انتصاب یک زن نابینا به عنوان سفیر بریتانیا

  • ۱۴۰۳-۰۱-۲۷

فرورتیش‌آنلاین: وزارت امور خارجه کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا، نخستین سفیر کاملا نابینای خود را منصوب کرد.

ویکتوریا هریسون از اوت ۲۰۲۴ میلادی سفیر بریتانیا در اسلوونی خواهد شد. در این ماموریت تازه «اوتو» سگ راهنمایش نیز او را همراهی خواهد کرد.

حدود ۱۵ درصد از نیروی کار وزارت خارجه بریتانیا دارای معلولیت اعلام شده‌اند و این وزارتخانه قصد دارد به اشکال مختلف فعالیت‌های آنها را برجسته کند.

ویکتوریا هریسون، متولد شهر کوچک دامفریس در اسکاتلند، از ماه اوت سال ۲۰۲۴ میلادی فعالیتش را به عنوان سفیر در اسلوونی آغاز خواهد کرد.

خانم هریسون همچنین نخستین سفیری است که با یک سگ راهنما در این سمت خدمت می‌کند. سگ دو ساله‌‌اش از نژاد دو رگه «رتریور» است و موسسه خیریه بریتانیایی سگ‌های راهنما، آموزشش را برای همراهی با خانم سفیر بر عهده داشته.

ویکتوریا هریسون با ابراز خرسندی درباره سگش، آن را دومین سگ راهنمای خود در طول زندگی‌اش معرفی کرده است.

پیت آزبورن، معاون اجرایی خیریه سگ‌های راهنما نیز در این باره گفت: واضح است که آنها پیوند خارق‌العاده‌ای با یکدیگر دارند و با هم به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. سگ‌های راهنمای ما نه تنها به افرادی که دارای اختلال بینایی هستند کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند واقعاً زندگی یک فرد را تغییر دهند.

ویکتوریا با پیوستن به وزارت خارجه بریتانیا، نخستین فرد معلولی بود که پس از تصویب قانون «تبعیض‌زدایی معلولین» و به منظور حفظ برابری افراد دارای معلولیت توسط وزارت خارجه استخدام شد.

شغل او شامل پست‌هایی در هلسینکی و سارایوو و نیز کار روی موضوعات اوکراین و افغانستان بوده است.

اکنون ۱۰ درصد از ۱۵ درصد کارکنان دارای معلولیت وزارت خارجه بریتانیا در سمت‌های ارشد این وزارتخانه خدمت می‌کنند.

یورونیوز

خبرها