۱۴۰۲-۰۱-۰۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

فوتبال بود یا بازی تاج و تخت؟

  • ۱۴۰۱-۱۲-۱۵
سینا فراهانی منچستر یونایتد لیورپول

به دنبال باخت ۷ بر صفر منچستر یونایتد به لیورپول، «سینا فراهانی» در فرورتیش‌آنلاین نوشت: این آنفیلد لعنتی خاصیت منحصر به فردی دارد. روزی خودی و روزهای زیادی هم غیرخودی را می‌سوزاند.

انگار همین دیروز بود که در یکی از سه‌شنبه‌های معروف لیگ قهرمانان پادشاهان مادریدی آنفیلد را به آتش کشیدند و پنج بار زنگ خطر را برای شاگردان کلوپ به صدا در آوردند.

اما این کلوپ و این لیورپول خاک خورده‌ی بریتانیا هستند و هربار که می‌خواهند بمیرند، بار دیگر می‌ایستند، هربار بهتر از قبل.

وقتی سوت بازی با یونایتد به صدا در می‌آمد، با توجه به فرم خوب اخیر آنها همگان تصور کردند که بار دیگر کلوپ و شاگردانش قرار است در خانه به صلیب کشیده شوند اما نه، انگار قرار نیست دیگر مقدسی جلوی چشم مریدانش هتک حرمت شود و این‌بار توپ‌خانه‌ی قرمزهای آنفیلد مرسی ساید را جولانگاه قتل عام شیاطین سرخ کردند.

هفت نیزه که مو صلاح و رفقا یک به یک بر پیکر شیطان وارد می‌کردند هربار آن‌ها را بیش از قبل تطهیر می‌کرد و انگار این آنفیلد وحشتناک برای رقبا، تبدیل به بهشت یورگن کلوپ و سربازانش شده بود.

داروین و خاکپو به عنوان دست چپ و راست فرمانده صلاح نشان دادند هزینه‌ای که برای آن‌ها شد نه تنها گزاف نبود بلکه اگر میانه‌ی سپاهشان همان قدرتی که کلوپ از آن صحبت می‌کند را بگیرد، قادر است از تن هاخ تا گواردیولا را به کام مرگ بکشاند.

بله آقای تن هاخ!

این فوتبال بی‌رحم، روزی شما را برای خرید مارتینز کوتاه قامت اما جنگنده ستایش می‌کند و روزی ترول پشت ترول برای شما می‌سازد تا یادتان بیاورد اینجا انگلستان است، اینجا پریمیر لیگ مهد فوتبال است.

یادتان می‌آورد اگر در باد برد بلوگرانای دور از اروپا بخوابید مردی از مانشافت که دمی مسیحایی در تیمش دمیده است شما را به شدت تنبیه می‌کند.

اینجا به قول انگلیسی‌ها مهد کام بک و به قول اسپانیایی‌ها مهد ریمونتاداست. چیزی که ماتادورها به شدت در آن تبحر دارند.

در این سال‌ها کم نبوده روزهایی که هواداران یونایتد چه از الدترافورد و چه از آنفیلد با سرهای رو به پایین بگذرند اما این‌بار گمان می‌کردند اگر عقبه‌ی لشگرشان به جای مگوآیر مارتینز باشد و بر تخت فرمانروایی‌شان به جای سولشر و رانگنیک، اریک تن هاخ تکیه زده باشد با شکوه‌تر از همیشه مرسی ساید را ترک می‌کنند اما زهی خیال باطل که سنگین‌ترین قتل عام تاریخ را به چشم دیدند.

آقای کلوپ، این نمایش شما و نمایش شاگردان مادریدی کارلتو احتمالا نوید یک رقابت تاریخی را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرها