۱۴۰۲-۰۳-۱۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

تجلی روح لوا در کالبد کاستیانوس

  • ۱۴۰۲-۰۲-۰۹

«سینا فراهانی» در فرورتیش‌آنلاین نوشت: برای هرچه با‌شکوه‌تر شدن یک رویداد دوطرفه باید هر دوطرف آن حادثه مایه‌ی مباهات باشند.

این نیم‌خط تعریفی از کاری بود که کاستیانوس در بازی مقابل رئال مادرید انجام داد.

یک جنون محض و یک سطل بزرگ آب سرد تمام محتوای بازی رئال و خیرونا بود که در ورزشگاه مونتیلیوی در کاتالونیا روی پیکره‌ی لوس بلانکوس ریخته شد.

شاید این قانون فوتبال ماتادورها باشد که هر بار مادریدی‌ها با هر پشتوانه و سبقه‌ای پا در سرزمین کاتالان‌ها می‌گذارند منتظرند که یا اتفاق ویژه‌ای رقم بخورد و یا اتفاق ویژه‌ای رقم بزنند.

در تاریخ رئال مادرید شاید نتایج عجیب و غریب زیادی رقم خورده باشد اما همیشه مردانی از سرزمین کاتالان وجود داشته‌اند که تمام افتخارشان عبور از مادریدی‌ها باشد.

اگر دقیقه‌ی 90 بازی تلویزیون را روشن می‌کردیم و نتیجه را می‌دیدیم با وجود تمام تعجبی که وجودمان را فرا می‌گرفت اما انگار چیزی ته دلمان به ما حق می‌داد که باور کنیم این نوسان از رئال این فصل کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

زدن پنج گل به لیورپول در جهنم آنفیلد و درعین حال خوردن چهار گل از یک تیم رده نهمی نشان از فصلی دارد که هر مادریدیستا را برای کسب هر جامی بین زمین و آسمان نگاه می‌دارد.

با این حال وقتی تایم لاین بازی را نگاه می‌کنیم چیزی بیش از دیگر موضوعات توجه ما را به خودش جلب می‌کند.

پوکر (زدن چهار گل) والنتین کاستیانوس جوان آرژانتینی گمنام مقابل پرافتخارترین تیم تاریخ اروپا…

برای درک این موضوع که این جوان چه کار خارق‌العاده ای انجام داده است باید اشاره کنیم که آخرین کسی که این زخم را بر پیکره‌ی سفید پوشان مادریدی وارد کرده بود کسی نبود جز رابرت لواندوفسکی ستاره‌ی تیم دورتموند در نیمه نهایی چمپیونزلیگ سال ۲۰۱۳ در جهنم وست فالن.

ستاره‌ای که آن روزها می‌درخشید و برای تیم کلوپ جادو می‌کرد تا نوید روزهای پرافتخاری را برای تیم کلوپ و در آینده باواریایی‌ها بدهد.

جادویی که هر چه رئال در بازی برگشت از جان مایه گذاشت تا آب رفته به جوی را بازگرداند نتوانست تا مانشافت دو نماینده در فینال لیگ قهرمانان داشته باشد.

همان سال‌ها رئالی‌ها بارها برای انتقام از کسی که چهار تیر بر قلب شاهزاده‌ی اروپا خالی کرده بود تلاش مضاعفی کردند و بارها برای به خدمت گرفتنش آماده بودند و حتی برایش در مادرید خانه هم خریده بودند غافل از اینکه چرخ روزگار چتر لوا را در سرزمین بارسلونا باز کرد.

تیم‌های متمول و بزرگ معمولا برای التیام دردهایی که از بازیکنان تیم‌های دیگر می‌بینند با جذب کردنشان سعی در آرامش ابدی آن زخم دارند کما اینکه پی اس جی بعد از آن رالی و کام بک جنون آمیز 6-1 نوکمپ نیمار را جذب کرد تا یادش برود چه بر سرش آمده است.

حالا کاستیانوس در سرزمینی اقدام به خالی کردن چهار تیر از خشابش به قلب کارلتو و یارانش کرده است که آخرین کسی که این کار را انجام داد ( لواندوفسکی) اکنون فرمانده‌ی تیم اول آن ایالت است.

درست چند روز بعد از سال‌روز آن بازی هیجان‌انگیز بین دورتموند و رئال در سیگنال ایدونا پارک که نشان از خوش سلیقگی کاستیانوس دارد.

مصاحبه‌ی بعد از مسابقه‌ی کاستیانوس و بهت و حیرت خودش از جاودانگی در این بازی نشان از این دارد که بیشتر از این که برد خیرونا با شکوه باشد باخت مادریدی هاست که رشک برانگیز است.

یادمان باشد کسی که آنچلوتی را مجبور به عذرخواهی کند اگر همیشه همانی باشد که در این کارازر نشان داده است می‌تواند زانوی هر حریفی را به سمت تعظیم سوق دهد.

ظهور کاستیانوس در جلوی دیدگان لواندوفسکی اتفاقیست که فوتبالی‌ها برای رخ دادنش ۱۰ سال منتظر مانده‌اند و این ارزش کاریست که این ستاره‌ی جوان انجام داده است.

باید دید این بار هم مادریدی‌ها برای انتقام از این ستاره‌ی جوان اقدام به جذبش خواهند کرد یا خیر.

خبرها