۱۴۰۲-۰۳-۱۰
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

اف‌سی هالیوود وارد ژانر وحشت می‌شود

  • ۱۴۰۲-۰۱-۰۶

«سینا فراهانی» به دنبال اخراج یولیان ناگلزمان از بایرن مونیخ و حضور توخل روی نیمکت این تیم، در فرورتیش‌آنلاین نوشت:

«این روزها صدای ناقوس مهیبی سر در آلیانز شنیده می‌شود!

گویی آنجا کسی پیش خودش فکر می‌کند دارد با جان‌فشانی از ریختن خون هزاران نفر جلوگیری می‌کند و هر روز روی مین‌ می‌رود تا از یارانش محافظت کند.

وقتی تیتر روزنامه‌ی بیلد از اخراج ناگهانی ناگلزمان از نیمکت بایرن مونیخ خبر داد، آن هم زمانی که ناگلزمان با همسرش در تعطیلات اتریش به سر می‌برد، به ما یادآوری شد که مرگ دقیقا لحظه‌ای به سراغ آدم می‌آید که فکرش را هم نمی‌کنیم.

کسب هشت پیروزی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا با حضور در گروه مرگ و کسب دو پیروزی پیاپی در دور یک چهارم نهایی جلوی پی‌اس‌جی، حضور در رده‌ی دوم بوندس لیگا با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به دورتموند با وجود بازی رو در رو و حضور در دور یک چهارم نهایی دی‌اف‌بی‌پوکال یا همان جام حذفی آلمان!

اینها گوشه‌ای از رزومه‌ی این فصل مردی بود که اگرچه خیلی زود مثل پاتر گام در مسیر خطرناک شهرت گذاشت اما به نظرم چشمه‌ی قابل قبولی از دریای خروشان باواریایی‌ها را به جوشش در آورده است.

یولیان ناگلزمان بچه‌ی جوانی که از کارخانه‌ی بازیکن سازی رد بول به دنیای پر پیچ و خم فوتبال معرفی شد با بی‌رحمی تمام از مونیخ اخراج شد.

شاید ساده باشد که برای پایان دادن به یک رابطه بهانه آورد اما باید هر لحظه به درون خود رجوع کرد که آیا این پایان همانی بود که باید می‌بود.

با همه‌ی ایرادات به ناگلزمان از رفتار مغرورانه بدون موفقیت خاصی (قهرمانی در بوندس لیگا برای بایرن موفقیت محسوب نمی‌شود)  تا بی‌توجهی به اصول باشگاه باز هم این رفتار ناباورانه بود.

بهت کانسلو و هانسی فلیک در بازی‌های ملی یحتمل گواه همین رفتار خارج از عرف است.

وقتی چند سال پیش سیاسی مدیرعامل وقت پرسپولیس با حمید درخشان سر تمرین علی دایی سرمربی وقت این تیم رفت و او را سر تمرین اخراج کرد فکرش را هم نمی‌کردم که این اتفاق چندین سال بعد در مانشافت برای یکی از قدرت‌های اروپا تکرار شود.

باید یادآوری کنم که اخراج والورده از بارسلونا در سال ۲۰۲۰ در شرایطی اتفاق افتاد که که بلوگرانا قهرمان لالیگا شده بودند و در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند.

اما پس از آن بارسا در سه سال فقط یک جام حذفی کسب کرد و رفتن به دور حذفی لیگ قهرمانان برایش تبدیل به آرزو شد.

مشایعت ناگلزمان به درب‌های خروجی باشگاه اگرچه با توجیه‌های اولی کان شکل رسمی به خود گرفت اما باید صبر کنیم ببینیم که آمدن توخل همان پایان تلخیست که بهتر از یک تلخی بی‌پایان است.

تیم بعدی یولیان هرچه که باشد باید یادش بماند که در انتخابش هرچه را که لحاظ نمی‌کند حداقل وفاداری را جایی گوشه کنار قراردادش بگنجاند.

شما را نمی‌دانم اما تصور این است که او انتقام هر چیزی را که از حمیدزیچ و اولی کان نگیرد انتقام آن سفر نیمه کاره با نامزدش را حتما از آن ها خواهد گرفت.

الحق اخراج ناگلزمان به ما یک بار دیگر ثابت کرد که چرا به بایرن‌مونیخ اف‌سی هالیوود گفته می‌شود.

برای تایید این موضوع می‌توانید به موضوع قطع همکاری بایرن با هانسی فلیکی مراجعه کنید که سه‌گانه را برای بایرنی‌ها به ارمغان آورد.

حالا هاینر و یارانش توخل را به تخت فرمانروایی یولیان رسانده‌اند تا این فصل جدید سریال باواریایی‌ها در سال جدید را با یک فاینال خوب به پایان برسانند.

این شما آقای توخل و این هم نخستین شات از پلان این فصل در دربی درکلاسیکر با دورتموند.»

خبرها