۱۴۰۲-۰۳-۱۱
  • facebook
  • twitter
  • telegram
  • instagram

از آنجا رانده و در اینجا مانده

  • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

«سینا فراهانی» در باب باخت‌های گاه‌وبی‌گاه رئال مادرید در این فصل و بی‌ثباتی این تیم در آستانه‌ی بازی حساس با چلسی در لیگ قهرمانان در فرورتیش‌آنلاین نوشت:

پادشاهی که اقلیمش یک روز فتح می‌شود و روز دیگر فتح می‌کند مانند زنبور ملکه‌ایست که کندویش یک‌بار عسل هدیه می‌دهد و بار دیگر زهر را به خورد جنگل تحت سیطره‌اش می‌چشاند.

این شاید درست‌ترین تعریف از رئال مادرید این فصل است.

تیمی که به هیچ وجه ثبات فصل قبل را ندارد و این را می‌توان از نتایج گاه و بی‌گاهی که چه در لیگ و چه در لحظات متفاوت بازی‌هایش در لیگ قهرمانان می‌گیرد مشاهده کرد.

شمشیر دولبه‌ی تاکتیک‌های کارلتو روزی گردن خودش و یارانش را در بازی‌های لیگ می‌برد و روز دیگر یک به یک شاهرگ حریفانش را قیچی می‌کند.

روزی که لوس بلانکوس در قلعه‌ی برنابئو ساق‌های بی‌رمقش را در باخت به بارسلونا در معرض دید هوادارانش قرار داده بود کمتر کسی فکر می‌کرد آن تیمی که اسپاتیفای نیوکمپ را فتح کرده و یکی از دو طرف دوئل فینال کوپا دل ری است مادریدی‌ها باشند.

بتل بارسا رئال این فصل همان خواستگاهیست که بیشتر اوقاتی که ژاوی وارد آن رینگ شد با لگد به سر و صورت کارلتو و تیمش ضربه زد.

از ربودن سوپرجام از دستان مادریدیستاها در ریاض تا سلام نظامی فرانک کسیه در دقیقه ی ۹۲ در کاتالونیا جلوی چشمان ۹۷ هزار هوادار بلوگرانا همه و همه زخم‌هاییست که بارسا بر قلب قوهای سپید پایتخت نشانده است.

این نتایج تا جایی که آنچلوتی نخواهد تسویه حساب شخصی‌اش را بیرون بکشد نشان از تیم ضعیفی دارد که شاید فصلی بی‌جام را سپری کند.

اما ماجرا آن جایی داغ می‌شود که در یک شب جنون آمیز مادریدی‌ها چهار بار نیوکمپ مملو از تماشاگر را به سکوت فرا می‌خوانند و با یک ضربه تمام کاخ آرزوهای ژاوی و یارانش را فرو می‌ریزند.

این نتیجه و صعود و به فینال کوپا که اوساسونا انتظار آن ها را می‌کشد همه را بر این داشت که بازگشت یا همان ریمونتادای فصلی رئال مادرید فرا رسیده است و آن ها آماده اند که تاریخ را از نو بنویسند.

اما درست در زمانی که همه انتظار یک دژاووی مجدد را از آن ها داشتند در یک شبیخون عجیب و غریب باز هم لالیگا را به یک حریف دیگر به نام ویارئال واگذار کردند که یک آب یخ دیگر بر پیکره‌ی هوادارانشان در آستانه ی بازی حساس‌شان با چلسی در چمپیونز لیگ بریزند.

درست است که رئالی‌ها به عنوان تاجداران لیگ قهرمانان نشان داده‌اند که دی‌ان‌ای قهرمانی دارند و در آن جا ماجرا برایشان چیز دیگریست اما نگرانی روزهای تلخ دفاعی‌شان رهایشان نمی‌کند.

کابوس اشتباه مرگبار کورتوآ در آنفیلد که اگر هدیه‌ی آلیسون به آن ها نبود معلوم نبود که در این مرحله باشند یا نه تا سندروم بی‌ثباتی در وینی جونیور و مصدومیت‌های متوالی کریم بنزما همه و همه خواب را از چشمان هواداران گرفته است.

تیمی که می‌خواهد تاریخ‌سازی کند باید از همه اول با ثبات باشد و رئال تا به این جای فصل این را نشان نداده است.

میدان استمفورد بریج شهر لندن گویی می‌خواهد که فقط و فقط با یک بنزمای آماده در ماه رمضان یا همان کریم تایم و دستان همیشه چسبناک تیبو فراهم خواهد شد.

پس از مادرید تا لندن ساعت به وقت قهرمانی صفر…

خبرها